Časopis pro politiku a mezinárodní vztahy

Global Politics

Časopis pro politiku a mezinárodní vztahy

Global Politics hledá redaktory

Webový časopis Global Politics působící pod patronátem Mezinárodního politologického ústavu Masarykovu univerzity, hledá redaktory pro redakční práci, editaci textů, posuzování rukopisů, korekce, správu redakčního systému a pořádání debat a diskusí ve spolupráci se Studentskou sekcí IIPS MU.

 

Zájemci nechť pošlou do 21. listopadu 2010 životopis + stručné odůvodnění zájmu na e-mailovou adresu redakce@globalpolitics.cz. V předmětu e-mailu uveďte „redaktor GP“.

Webový časopis Global Politics vznikl v roce 2001 a patří mezi vůbec první česká internetová periodika věnující se mezinárodním vztahům a evropským studiím. Cílem projektu je nabídnout čtenářům odborně podložené pohledy na dění v politologii, mezinárodních vztazích, v Evropské unii a politice obecně. GP se zajímá také o politiku z pohledu kulturních událostí a uměleckých počinů všeho druhu. Časopis je studentským projektem a snaží se oslovit především studenty dotčených oborů a podpořit jejich širší zájem o politiku.

GP nabízí možnost publikovat články, polemiky i recenze a snaží se aktivně podílet na probíhajících odborných diskusích.

Časopis byl založen skupinou studentů Fakulty sociálních studií a Právnické fakulty Masarykovy univerzity v Brně, kteří chtěli výrazněji podpořit rozvoj v České republice zatím nepříliš rozšířeného oboru mezinárodní vztahy. V lednu roku 2003 časopis přešel pod patronát výrazného českého think-tanku Mezinárodní politologický ústav (International Institute of Political Science, IIPS) a začal více spolupracovat s jeho Studentskou sekcí (SS IIPS). Od ledna 2006 vychází GP s novou grafikou, novým technickým řešením webových stránek a výrazně obměněnou redakcí, která navazuje na práci dřívějších redaktorů.

Další informace o časopisu získáte v rubrice O nás.

blog comments powered by Disqus
Autor
Lukáš Hoder
Rubrika
Redakce
Témata
Publikováno
1. 11. 2010