Časopis pro politiku a mezinárodní vztahy

Global Politics

Časopis pro politiku a mezinárodní vztahy

Nové texty v Zaměřeno na EU

Vážení čtenáři Global Politics,

v rámci projektu Zaměřeno na EU, který je realizován v rámci Studentské sekce IIPS MU, Vám přinášíme dva texty, jež tentokráte z různých úhlů pohledu reflektují problematiku voleb do Evropského parlamentu, které proběhly v červnu 2009.

Tématem článku Ondřeje Mocka je srovnání předvolební mediální kampaně vybraných politických stran v rámci České republiky. Zbyněk Smetana si v rámci svého příspěvku klade otázku, nakolik rostoucí pravomoci EP změnily charakter voleb do této instituce a zdali je i nadále možné aplikovat předpoklad, že jde o druhořadé volby, kde „není mnoho v sázce“.

V rámci projektu „Zaměřeno na EU“ je naším cílem nejen poskytnout studentům prostor, kde by mohli prezentovat své texty a konfrontovat je se širším zainteresovaným publikem, ale též seznámit studenty s pravidly a úskalími publikačního procesu. V tomto ohledu úzce spolupracujeme s časopisem Global Politics. Hlavní náplní naší činnosti je – jak již ostatně vyplývá ze samotného názvu – publikovat tematicky zaměřené články a eseje týkající se problematiky Evropské unie.

Závěrem je třeba zmínit, že projekt „Zaměřeno na EU“ je otevřen – podobně jako celá Studentská sekce – všem zájemcům z řad studentů, kteří by se rádi zapojili. Více informací lze najít v naší Facebookové skupině Zaměřeno na EU či na Blogu Studentské sekce. Pokud si myslíte, že Vaše výstupy mají na víc, než je odevzdávárna v IS, neváhejte a přidejte se k nám!

Za celý tým „Zaměřeno na EU“ Vám přeji inspirativní čtení.

Zbyněk Smetana, koordinátor projektu

blog comments powered by Disqus
Autor
Zbyněk Smetana
Rubrika
Redakce
Témata
, ,
Publikováno
24. 1. 2010