Časopis pro politiku a mezinárodní vztahy

Global Politics

Časopis pro politiku a mezinárodní vztahy

Novinky na webu Global Politics

Vážení čtenáři, webový časopis Global Politics částečně proměnil strukturu svých webových stránek. K výraznějším změnám došlo „uvnitř“ samotné webové stránky, a to v rámci struktury redakčního systému. Tyto změny sice nejsou na první pohled vidět, ale pro samotné vedení časopisu jsou velmi důležité. Došlo však i k menším změnám podoby webu. Ve spolupráci se Studentskou sekcí IIPS Brno jsme zavedli novou rubriku Zaměřeno na EU a dále jsme připojili i odkaz na partnerský blog Politica Mundi.

 

Rubrika „Zaměřeno na EU“ vznikla ve spolupráci se Studentskou sekcí Mezinárodního politologického ústavu v Brně, jejíž členové budou v rámci sérií krátkých textů představovat tématicky či jinak blízké otázky spojené s Evropskou unií. Studentská sekce je sdružením, které má na Masarykově univerzitě v Brně již několikaletou tradici a my doufáme, že texty získají Vaši přízeň. První série textů se zaměřuje na téma evropského lidu. Existuje evropský démos? Co to je? Jaká může být role evropské politiky mládeže v této souvislosti a jaká je úloha Evropského parlamentu? Na tyto otázky se pokouší odpovědět autoři první série textů v rubrice „Zaměřeno na EU“. Nové partnerství Global Politics s blogem Politica Mundi pak vnímáme jako přirozené rozšíření možnosti diskutovat témata, kterým se v GP věnujeme. Posty na blogu i odborné texty v časopise mohou v tomto smyslu sehrát rovnocennou úlohu.

Doufáme, že oceníte drobné změny na webu GP a že omluvíte krátký výpadek v publikování nových textů. Ten se pokusíme napravit několika články, které na vás ještě v květnu a červnu čekají.

Autor je šéfredaktorem Global Politics.

blog comments powered by Disqus
Autor
Lukáš Hoder
Rubrika
Redakce
Publikováno
29. 5. 2009